Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem

Władze

DYREKTOR CJK

dr Liliana Szczuka-Dorna

Doktor nauk humanistycznych (językoznawca). Ukończyła studia podyplomowe Public Relations oraz uzyskała tytuł Master of Business Administration po studiach na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Georgia State University w Atlancie (USA).
Jest tłumaczem przysięgłym przy Ministerstwie Sprawiedliwości.
Prowadzi wykłady i ćwiczenia w j. angielskim z Interpersonal Communication oraz Intercultural Business Communication. Liliana Szczuka-Dorna jest Dyrektorem Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej od 1996 roku. W kadencji 2008-2012 została powołana na Pełnomocnika Rektora ds. kształcenia w j. angielskim.
Zainteresowania zawodowe: nauczanie języka specjalistycznego, komunikacja interpersonalna i międzykulturowa, europejskie programy dydaktyczne.

Należy do organizacji:
 • CercleS- European Confederation of Language Centres in Higher Education – Prezydent
 • SERMO – Stowarzyszenie Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych – członek Komisji Rewizyjnej
 • PTN – Polskie Towarzystwo Neofilologiczne
 • Polskie Towarzystwo Lingwistyki Stosowanej
 • ICLHE – Integrating Content and Language in Higher Education
 • ELC – European Language Council

ZASTĘPCA DYREKTORA CJK

mgr Barbara Sawicka

Absolwentka Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego w grupach egzaminacyjnych (FCE, CAE) i Business English oraz języka specjalistycznego. Brała udział w licznych konferencjach i szkoleniach zawodowych krajowych i zagranicznych. Chętnie korzysta z nowoczesnych technik nauczania. Brała udział w międzynarodowym projekcie VENOCES (2006) współpracując w tworzeniu kursu on-line dla studentów fizyki. Uczestniczyła w projekcie ”Era Inżyniera. Rozbudowa potencjału rozwojowego Politechniki Poznańskiej”, w ramach którego współpracowała przy tworzeniu kursu języka specjalistycznego dla studentów energetyki Politechniki Poznańskiej. Od 2011 bierze udział w międzynarodowym projekcie MAGICC, którego celem jest badanie i rozwój kompetencji komunikacyjnych w języku akademickim w środowisku wielokulturowym i wielojęzycznym na studiach I i II stopnia.

Należy do organizacji:
 • IATEFL-PL- Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego
 • SERMO- Stowarzyszenie Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych.

ZASTĘPCA DYREKTORA CJK

dr Iwona Gajewska-Skrzypczak

Absolwentka Filologii Angielskiej UAM. Ukończyła Studium Podyplomowe z zakresu Metodyki Nauczania Języka Angielskiego. W roku 2011 uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych. Aktywnie uczestniczy w konferencjach krajowych i zagranicznych związanych z nauczaniem języków obcych. Współorganizatorka kilku konferencji przygotowywanych przez CJK PP. Udział w projekcie ”Era Inżyniera. Rozbudowa potencjału rozwojowego Politechniki Poznańskiej” przy tworzeniu kursu języka specjalistycznego dla studentów PP. Kierownik zespołu języka angielskiego i francuskiego od 1997 do 2012 roku.

Należy do organizacji:
 • IATEFL-PL Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego
 • Polskie Towarzystwo Neofilologiczne, Oddział w Poznaniu
 • Polskie Towarzystwo Lingwistyki Stosowanej
 • SERMO Stowarzyszenie Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych – członek Zarządu

Kierownik Zespołu lektorów j. angielskiego , francuskiego i hiszpańskiego

dr Edyta Olejarczuk

dr Edyta Olejarczuk jest absolwentką Filologii Angielskiej oraz Studiów Podyplomowych Kształcenia Tłumaczy Specjalistycznych na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła szkolenie z zakresu przedsiębiorczości oraz umiejętności miękkich w zagranicznym ośrodku naukowym University of Alberta w Kanadzie. Prowadziła wykłady na uniwersytetach w Hiszpanii, m.in. Universitat Politècnica de València oraz Universidad de León. Interesuje się różnicami indywidualnymi oraz nowoczesnymi technologiami w nauce języków obcych. Jest autorką publikacji naukowych i prezentacji. Brała udział w licznych programach krajowych i międzynarodowych, takich jak np. Lingu@network czy Era Inżyniera.

Należy do organizacji:
 • Polskie Towarzystw Neofilologiczne.

Kierownik Zespołu lektorów j. niemieckiego i rosyjskiego

mgr Ewa Kapałczyńska

Absolwentka Filologii Germańskiej oraz Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1993 roku aktywnie uczestniczy w seminariach metodycznych organizowanych przez Instytut Goethego w kraju i za granicą. Brała udział w międzynarodowym projekcie opracowania „ Ramowego curriculum dla lektoratów języków obcych na wyższych uczelniach w Polsce”. W ramach programu Sokrates-Erasmus prowadziła zajęcia dla studentów na partnerskich uczelniach technicznych w Niemczech, tworzy kursy języka specjalistycznego na platformie Moodle oraz prowadzi kursy przygotowujące do certyfikatów państwowych.

Należy do organizacji:
 • Polskie Towarzystwo Neofilologiczne, Oddział w Poznaniu

Kontakt

Politechnika Poznańska
Centrum Języków i Komunikacji
ul. Piotrowo 3A, 60-965 Poznań

Tel.: +48 61 665 2491, e-mail: office_clc@put.poznan.pl