Władze

DYREKTOR CJK

dr Liliana Szczuka-Dorna
Doktor nauk humanistycznych (językoznawca). Ukończyła studia podyplomowe Public Relations oraz uzyskała tytuł Master of Business Administration po studiach na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Georgia State University w Atlancie (USA).
Jest tłumaczem przysięgłym przy Ministerstwie Sprawiedliwości.
Prowadzi wykłady i ćwiczenia w j. angielskim z Interpersonal Communication oraz Intercultural Business Communication. Liliana Szczuka-Dorna jest Dyrektorem Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej od 1996 roku. W kadencji 2008-2012 została powołana na Pełnomocnika Rektora ds. kształcenia w j. angielskim.
Zainteresowania zawodowe: nauczanie języka specjalistycznego, komunikacja interpersonalna i międzykulturowa, europejskie programy dydaktyczne.

Należy do organizacji:
CercleS- European Confederation of Language Centres in Higher Education – Prezydent
SERMO – Stowarzyszenie Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych – członek Komisji Rewizyjnej
PTN – Polskie Towarzystwo Neofilologiczne
Polskie Towarzystwo Lingwistyki Stosowanej
ICLHE – Integrating Content and Language in Higher Education
ELC – European Language Council

ZASTĘPCA DYREKTORA CJK

dr Barbara Sawicka
Absolwentka Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego w grupach egzaminacyjnych (FCE, CAE) i Business English oraz języka specjalistycznego. Brała udział w licznych konferencjach i szkoleniach zawodowych krajowych i zagranicznych. Chętnie korzysta z nowoczesnych technik nauczania. Brała udział w międzynarodowym projekcie VENOCES (2006) współpracując w tworzeniu kursu on-line dla studentów fizyki. Uczestniczyła w projekcie ”Era Inżyniera. Rozbudowa potencjału rozwojowego Politechniki Poznańskiej”, w ramach którego współpracowała przy tworzeniu kursu języka specjalistycznego dla studentów energetyki Politechniki Poznańskiej. Od 2011 bierze udział w międzynarodowym projekcie MAGICC, którego celem jest badanie i rozwój kompetencji komunikacyjnych w języku akademickim w środowisku wielokulturowym i wielojęzycznym na studiach I i II stopnia.

Należy do organizacji:
IATEFL-PL- Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego
SERMO- Stowarzyszenie Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych.
ZASTĘPCA DYREKTORA CJK

mgr Małgorzata Bączyńska
Absolwentka Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Ukończyła studia podyplomowe w Szkole Tłumaczy i Języków Obcych UAM ze specjalizacją w tłumaczeniach ustnych oraz Stosunki międzynarodowe i dyplomację w Collegium Civitas w Warszawie, pisząc pracę z zakresu negocjacji z terrorystami. Wiedzę z zakresu business and intercultural communication poszerzała jako visiting scholar na Uniwersytecie w Nowym Jorku, Stern School of Business oraz na Uniwersytecie w Ciudad Real w Hiszpanii. Obecnie zaangażowana w prace nad projektem GELS (Global Engineers’ Language Skills) powstającym przy współpracy z University of Cambridge i KTH Royal Institute of Technology of Stockholm i Laboratoire Didalang. W wolnych chwilach autorka audycji radiowych w radiu Afera - Chit Chat form around the World, zapalona podróżniczka, biegaczka i fotografka.


Kierownik Zespołu lektorów j. angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego

dr Anna Raulinajtys

Anna Raulinajtys – tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa uzyskała na Wydziale Anglistyki, UAM. Posiada doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego akademickiego i specjalistycznego. Prowadziła również seminaria z zakresu akwizycji języka ojczystego i obcego. Jest autorką książki poświęconej dyskursowi edukacyjnemu w dydaktyce języka obcego oraz artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Recenzuje podręczniki i skrypty do nauki języka angielskiego. Recenzent czasopisma Lingua Posnaniensis. Aktywnie uczestniczy w konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała udział w procesie wdrażania Krajowych Ram Kwalifikacyjnych w Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej. W ramach programu Sokrates-Erasmus odbyła staż na Uniwersytecie w Aveiro, w Portugalii oraz na Politechnice w Walencji, w Hiszpanii.


Kierownik Zespołu lektorów j. niemieckiego i rosyjskiego

mgr Ewa Kapałczyńska
Absolwentka Filologii Germańskiej oraz Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1993 roku aktywnie uczestniczy w seminariach metodycznych organizowanych przez Instytut Goethego w kraju i za granicą. Brała udział w międzynarodowym projekcie opracowania „ Ramowego curriculum dla lektoratów języków obcych na wyższych uczelniach w Polsce”. W ramach programu Sokrates-Erasmus prowadziła zajęcia dla studentów na partnerskich uczelniach technicznych w Niemczech, tworzy kursy języka specjalistycznego na platformie Moodle oraz prowadzi kursy przygotowujące do certyfikatów państwowych.

Należy do organizacji:
Polskie Towarzystwo Neofilologiczne, Oddział w Poznaniu

Kontakt

Politechnika Poznańska
Centrum Języków i Komunikacji
ul. Piotrowo 3A, 60-965 Poznań

Tel.: +48 61 665 2491, e-mail: office_clc@put.poznan.pl


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem