Aktualności


Laureaci finału XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych

28 IV 2021, 11:31:00


Laureaci finału XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych, który miał miejsce w sobotę 24.04.2021 roku.

Poniżej sylwetki laureatów I, II i III miejsca:


I miejsce - Habeneheir Tickheir, Politechnika Poznańska, Wydział Inżynierii Mechanicznej

Nazywam się Habeneheir. Pochodzę z Etiopii, ukończyłam liceum w Addis Abebie w Etiopii i przeniosłam się do Polski na pierwszy cykl studiów. Obecnie studiuję Inżynierię Biomedyczną na Politechnice Poznańskiej. Interesuje mnie czytanie książek, a czasem pisanie. Mam pasję do nauki. To bardzo interesujące, jak wiele można osiągnąć, po prostu przestrzegając praw natury. Nauka i technologia odgrywają ważną rolę w stawianiu czoła wyzwaniom, przed którymi stoimy na świecie, dlatego z całych sił staram się zdobyć jak najwięcej wiedzy. Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł wykorzystać zdobytą wiedzę do poprawy pewnych aspektów świata.

My name is Habeneheir but people call me Haben. I am from Ethiopia. I finished high school in Addis Ababa, Ethiopia, and moved to Poland for my bachelor's degree. Currently, I'm studying Biomedical Engineering at Poznan University of Technology (Politechnika Poznańska). My hobbies mostly revolve around reading and writing. I have a passion for science. I find it incredibly impressive how much can be achieved by simply observing the laws of nature. Science and technology play an important role in addressing the challenges we face in the world, hence why I try my hardest to attain as much knowledge as possible. I hope someday I will be able to utilize my acquired knowledge to update certain aspects of the world.
II miejsce - Agnieszka Ganowicz, Politechnika Wrocławska

Studiuję Informatykę techniczną na Politechnice Wrocławskiej. Mam już tytuł inżyniera Automatyki i robotyki. Po ukończeniu studiów chciałabym pracować jako programistka. Moje ulubione platformy programistyczne to Spring Framework i .NET Core. W wolnym czasie uwielbiam czytać (głównie klasykę kryminału i fantastykę). Zazwyczaj czytam po angielsku. To taki piękny język i chciałabym móc używać go częściej. Uwielbiam także jeździć na rolkach (wciąż się uczę) oraz robić na drutach (zwłaszcza swetry i czapki, założyłam nawet poświęcony temu profil na Instagramie!). Moim marzeniem jest posiadać własne mieszkanie we Wrocławiu, a w nim prywatną bibliotekę/gabinet. Angielskiego uczę się od przedszkola. Przez większość życia uczęszczałam na dodatkowe lekcje w szkołach językowych. Najwyraźniej się opłaciły.

I study Computer science at Wrocław University of Science and Technology. I already have a bachelor degree in Automation and robotics. After graduating I would like to work as a software engineer. My favorite frameworks to work with are the Spring Framework and .NET Core. In my free time I love to read (mostly mystery novels and fantasy). I usually read in English. It’s such a beautiful language and I wish I could use it more often! I also love inline skating (I’m still learning), and knitting (especially sweaters and hats, I’ve even created an Instagram account dedicated to it!). My dream is to own an apartment in Wrocław, one with a private library/study/yarn room. I have been studying English since kindergarten. I have attended extra English classes in private language schools for most of my life. I guess those really paid off.

 

III miejsce - Joanna Działo, Politechnika Poznańska, Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Nazywam się Joanna Działo, jestem studentką pierwszego roku kierunku Sztuczna Inteligencja na Politechnice Poznańskiej. Interesuje się informatyką, lubię uczyć się nowych języków (nie tylko programowania), czytać książki i nabywać nowe umiejętności. Języka angielskiego zaczęłam uczyć się „na poważnie” głównie przez irytację z braku dostępu do seriali i filmów w języku polskim. Ta irytacja pogłębiła się tylko w liceum, gdy podczas nauki programowania źródła po angielsku były jedynymi, które tłumaczyły niektóre tematy. Wśród moich planów aktualnie przoduje chęć podróżowania, co staje się coraz bliższe z każdą zaszczepioną osobą. Od dzieciństwa marzyłam o podróżach i mieszkaniu w jakimś obcym kraju, byłam zafascynowana kulturą brytyjską (głównie z winy bardzo charyzmatycznej nauczycielki angielskiego), choć od niedawna coraz bardziej przemawia do mnie wizja mieszkania we Włoszech.

 My name is Joanna Działo and I am a first-year student of Artificial Intelligence at the Poznań University of Technology. My interests include: computer science, learning new languages (not only programming ones), reading books and acquiring new skills. I started learning English "seriously" mainly due to irritation with the lack of access to TV shows and movies in Polish. This irritation only grew in high school when, while learning programming, English sources were the only ones that reliably explained certain topics. My current plan is to travel, which right now is not possible, but is getting closer with each person vaccinated. Since I was a child I dreamed of living in foreign countries and travelling, I was fascinated by the British culture (mainly due to the influence of a very charismatic English teacher), although recently the vision of living in Italy has been appealing to me more and more.Kontakt

Politechnika Poznańska
Centrum Języków i Komunikacji
ul. Piotrowo 3A, 60-965 Poznań

Tel.: +48 61 665 2491, e-mail: office_clc@put.poznan.pl


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem