English for Academic Purposes

English for Academic Purposes

English for Academic Purposes Saturday, 5th April 2014

 

5 kwietnia 2014 CJK PP (Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej), SERMO (Stowarzyszenie Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych) oraz CUP zorganizowały minikonferencję „English for AcademicPurposes”. Spotkanie odbyło się w Centrum Wykładowym PP i składało się z dwóch części. Gościem pierwszej części był prof. Martin Hewings, starszy wykładowca Uniwersytetu w Birmingham, zajmujący się nauczaniem języka angielskiego dla celów akademickich, prowadzący badania naukowe związane z nauczaniem ESP. Profesor wygłosił dwa wykłady:

 

  1. Using online resources for EAP materials development: the importance of teacher expertise
  2. "What makes the grammar of academic English different? From research to classroom practice”.

 

Po przerwie na lunch kolejnym gościem konferencji była prof. Krystyna Droździał-Szelest, z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Tematem jej wystąpienia było: „English as an International Language/ Lingua Franca: some implications for teaching”.

 

Ponad 230 uczestników konferencji miało okazję wysłuchać nie tylko ciekawych I inspirujących wykładów, które z pewnością stanowiły cenny wkład do sztuki uczenia się i nauczania, ale mogło zadawać prelegentom pytania i szukać odpowiedzi na nurtujące ich problemy związane z nauczaniem języków obcych. W większości uczestnikami byli wykładowcy uczelni wyższych z całej Polski.

 

W czasie rozpoczęcia konferencji p. Helena Paczuska, ELT Sales Manager CUP, przedstawiła pokrótce wydawnictwo oraz zaprezentowała nowości wydawnicze.

 

Dzięki księgarni Omnibus uczestnicy konferencji mogli zakupić wiele nowych książek językowych z rabatem. Na zakończenie konferencji rozlosowano wśród osób, które wypełniły ankiety pięć nagród książkowych ufundowanych przez CUP.

 

Z krótkiej ankiety wypełnionej przez uczestników wynika, że konferencja była strzałem w dziesiątkę, tematyka i wysoki poziom prelegentów zostały docenione. W związku z tym, postanowiono wpisać mini konferencje na stałe do kalendarza kwietniowego, co spotkało się z aplauzem zebranych.

GALERIA ZDJĘĆ