Data dodania

05.03.2024
Sesja IELTS

Zarejestruj się teraz, a 9 marca 2024 będziesz mógł zdać test IELTS w wersji papierowej (PB) w Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej. Będzie on przeprowadzony przez naszego partnera – Oficjalne Centrum Egzaminacyjne Lang LTC. 
Link do rejestracji - https://ielts.idp.com/book/IELTS  

Czym jest test IELTS, kto i po co powinien do niego przystąpić? Dowiedz się poniżej!  


IELTS (International English Language Testing System) to najpopularniejszy na świecie test znajomości języka angielskiego dla szkolnictwa wyższego i migracji globalnej.
Jest honorowany przez ponad 11 000 organizacji, w tym przez najlepsze uczelnie i instytucje w ponad 140 krajach oraz 3000 organizacji w samych Stanach Zjednoczonych.

Do czego możesz potrzebować testu IELTS?  
IELTS może okazać się niezbędny, gdy:  
•planujesz studia za granicą lub wyjazd na wymianę, np. w ramach programu Erasmus+  
•chcesz pracować za granicą lub w środowisku anglojęzycznym
•musisz przedstawić certyfikat potwierdzający Twój poziom znajomości języka angielskiego (np. na studiach doktoranckich)
•rozważasz emigrację do kraju anglojęzycznego
 
Test IELTS – co musisz wiedzieć?  

Co to znaczy “IELTS w wersji papierowej (PB)”?  
Sesja IELTS odbędzie się 9 marca w Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej w wersji papierowej, co oznacza, że test będzie pisany tradycyjnie na papierze (jak matura).

 
IELTS – wyniki  
Wyniki testu IELTS, zdawanego w wersji papierowej są dostępne online po 13 dniach od daty testu. Jak sprawdzić wyniki, dowiesz się tu (lik do https://lang.com.pl/egzaminy/wyniki-ielts/).  
Papierowy certyfikat zostanie do Ciebie wysłany listem poleconym po 13 dniach od egzaminu.

Ile kosztuje test IELTS?  
IELTS kosztuje 885 PLN  

9 marca w Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej będę mógł zdać w IELTS Academic czy General?
IELTS dostępny jest w dwóch różnych typach testów. Wybór typu testu zależy od tego, w jakim celu go zdajesz. 9 marca w Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej będziesz mógł zdać IELTS Academic lub General.
 
Test IELTS Academic przeznaczony jest dla osób ubiegających się o przyjęcie na studia wyższe lub rejestrację zawodową w środowisku anglojęzycznym.  
 
Test IELTS General Training jest przeznaczony dla osób, które wybierają się do krajów anglojęzycznych w celu uzyskania wykształcenia średniego, doświadczenia zawodowego lub programów szkoleniowych. Jest to również wymóg w przypadku migracji do Australii, Kanady, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.
 
Słuchanie i Mówienie są takie same w przypadku obu testów, ale tematyka części Czytanie i Pisanie różni się w zależności od tego, który test wybierzesz.
 
Przed rejestracją na test sprawdź w instytucji, do której aplikujesz, jaki typ testu IELTS jest wymagany.

Jak zarejestrować się na IELTS 9 marca?  
Rejestrujesz się samodzielnie bezpośrednio na stronie https://ielts.idp.com/book/IELTS   
 

Jak zbudowany jest test IELTS?  
IELTS testuje cztery umiejętności językowe i składa się z czterech części – słuchania, czytania, pisania i mówienia.
Przykładowe zadania typowe dla testu IELTS znajdziesz tutaj (link do https://lang.com.pl/ielts-przykladowe-zadania-testowe/)  
Części słuchanie, czytanie i pisanie zdawane są bez przerw między nimi. Trwa to łącznie 2 godziny i 45 minut. Egzamin ustny trwa 10-14 minut.

PL